Administrowanie nieruchomościami w dużych miastach

16 marca 2016

W dużych miastach znajduje się wiele osiedli, na których stoją bloki mieszkalne z różną ilością pięter i mieszkań. Dlatego administrowanie nieruchomościami jest bardzo skomplikowane. Zdarza się, że w jednym bloku znajdują się zarówno kawalerki, jak i mieszkania kilkupokojowe z wyższym standardem. Wysokość czynszu i innych opłat może być różna nawet w jednym bloku, a pracownicy administracji muszą sprawnie obsługiwać wszystkich mieszkańców. W większych miastach znajdują się także mieszkania studenckie, zwykle wynajmowane przez pierwotnych właścicieli. Czasami mieszka w nich nawet pięciu czy sześciu studentów. Taka sytuacja stawia nowe wyzwania przed pracownikami administracji. Muszą oni dbać o to, żeby studenci zachowywali się przyzwoicie i nie stwarzali problemów innym mieszkańcom. Trzeba pamiętać, że administrowanie nieruchomościami ma prawo zwrócić uwagę właścicielom mieszkania na to, jakim osobom wynajmują swoje mieszkanie i nakazać rozwiązanie umowy najmu z kłopotliwymi lokatorami.

Oprócz studentów w większych blokach często mieszkają także obcokrajowcy i wyznawcy różnych religii. Osoby pracujące w administrowanie nieruchomościami powinny czuwać nad tym, żeby obcokrajowcy dobrze czuli się mieszkając wspólnie z Polakami. Mogą zatrudniać w osiedlowych przedszkolach czy świetlicach osoby znające języki obce i mogące zajmować się dziećmi nie do końca jeszcze znającymi język polski. Ważna jest także kwestia bezpieczeństwa.

 

Wiadomo jest, że na osiedlach większych miast mogą działać nawet zorganizowane gangi, dlatego do zadań administracji należy założenie monitoringu osiedlowego i informowanie policji o wszystkich niepokojących zdarzeniach, jakie zostały zarejestrowane. Jest to tym bardziej ważne, jeżeli na osiedlach znajdują się także place zabaw i małe boiska piłki nożnej. Można także organizować miejsca opieki dziennej nad osobami starszymi, co znacznie ułatwi życie młodszym mieszkańcom bloku, którzy w ciągu dnia muszą chodzić do pracy.

Brak komentarzy

Możliwość komentowania jest wyłączona.